Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Dowiedz się, gdzie nabyć panele drewniane

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę parę chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym gruncie – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Warto pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał żadnych problemów.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w pokoju. Musisz zatem zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]