Spadki – jakie sprawy poprowadzi kancelaria prawna

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy dział spadku. Nie są nam również obce problemy prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od rozmowy z Klientem oraz od omówienia problemu, z jakim do nas przychodzi. Istotne jest, aby już przy inicjującym spotkaniu w sposób zrozumiały, kompleksowy i klarowny przedstawić oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z potrzebną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie razem ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy procedury działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporu. W takim wypadku proponujemy przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny rodzaj postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co straciły swoich krewnych, wymaga delikatnego działania i pełnego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których prawne uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich wypadkach nasz zespół, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.