Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Prawo rodzinne stanowi jeden z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, macierzyństwem i ojcostwem czy władzą rodzicielską.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w przepisach, ale przede wszystkim odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez każde stadium sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy staramy się znaleźć sposób na zakończenie jej ugodowo. Podejście to wywodzi się z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje źródło w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą neutralną, nie znajduje się pod ich wpływem i rozpatruje sprawę wyłącznie pod kątem prawniczym.