Zalety oczyszczacza powietrza

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyłki kwiatów, kurz, sadzę, spaliny samochodów czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Współcześnie najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w obsłudze.