Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości wytwarzają jony ujemne powstające się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie wpływają na nasze środowisko i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi w wyniku oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak ekrany, laptopy czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać dym papierosowy, niebezpieczne wirusy i drobnoustroje czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, biurach, placówkach oświaty czy instytucjach publicznych, a więc wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.