Zabiegi z użyciem botoksu – nie tylko medycyna estetyczna

Zajrzyj na revitae.com.pl, aby odnaleźć informacje dotyczące botoksu w Kielcach.

Toksyna botulinowa, w mowie potocznej zwana po prostu botoksem, to substancja na bazie białka produkowana przez pewien rodzaj bakterii żyjących w warunkach beztlenowych, która wskutek swojego działania znalazła ogromne zastosowanie w medycynie, w głównej mierze estetycznej. Jak więc wykorzystuje się tę neurotokstynę i czy jest ona bezpieczna?

Botoks – wykorzystywany w leczeniu kompulsywnego zgrzytania zębami oraz nadpotliwości

Botoks to jedna z silniejszych znanych egzotoksyn, której oddziaływanie polega na ograniczaniu impulsów wysyłanych pomiędzy mięśniami i komórkami nerwowymi. To z tej przyczyny jego spożycie (np. razem z nieświeżą żywnością) bywa nadzwyczaj niebezpieczne, bowiem w niektórych casusach kończy się niewydolnością oddechową. Jednak ten właśnie efekt rozluźnienia mięśni, do którego prowadzi botoks, medycy od pół wieku wykorzystują do leczenia chorób, w których stwierdza się nieprawidłowe napięcie mięśniowe, m.in. przy chorobach wywołujących tiki nerwowe, kurczu powiek czy trudnych kazusach zeza. Botox często wykorzystuje się również w leczeniu bruksizmu, to znaczy kompulsywnego zgrzytania zębami, bo wstrzyknięcie toksyny botulinowej w odpowiednie miejsca redukuje napięcie mięśni żuchwy, a tym samym powstrzymuje uszkodzenia szkliwa oraz ścieranie się zębów koron zębowych. Botulinotoksyna pomaga również ludziom mających problemy z nadpotliwością – podana w obszary, gdzie organizm produkuje zbyt dużą ilość potu, potrafi zablokować jego wydzielanie się nawet przez sześć miesięcy.

Botoks – odpowiedź na efekt „połyskującego” czoła

Przeciętny Polak na ogół botoks łączy tymczasem z zabiegami medycyny estetycznej. I rzeczywiście, neurotoksyna ta jest tu wykorzystywana w szerokim zakresie. Stosuje się ją w celu redukcji zmarszczek. Ostrzykiwanie botoksem to zabieg szybki oraz bezbolesny. Preparat botulinotoksyny wyrównuje skórę i zmniejsza napięci mięśni odpowiedzialne za formowanie się zmarszczek. To dlatego przede wszystkim stosuje się go do usuwania tzw. “lwiej zmarszczki” oraz kurzych łapek pojawiających się w pobliżu oczu. Za pomocą botulinotoksyny można też zminimalizować nadmierną potliwość skóry na czole.

Kontakt:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]