Wlewy dożylne – leczenie witaminą C

Leczenie witaminą staje się obecnie popularne. Rosnące zainteresowanie tą procedurą bierze się w głównej mierze stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie syntezować go samodzielnie. Musimy więc uzupełnić go inaczej – w codziennych posiłkach lub za pomocą specjalnie skomponowanych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli podamy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Sporo ludzi uważa, że dożylne witamina C pomaga w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak borelioza, zapalenie stawów czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest także opinii mówiących, że ta metoda daje bardzo korzystne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszej odnowy, a także przyspieszać gojenie ran i usuwać zmiany skórne.

Dożylna witamina C – o czym warto wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Wobec tego nie wolno decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy mieć pewność, iż wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku cukrzyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C należy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, iż przy zabiegu cały czas obecny będzie doktor.