Przy problemach z żyłami chirurg naczyniowy

Chirurdzy mają niezwykle skomplikowaną profesję, wymagającą nadzwyczajnej dokładności i umiejętności. Zobaczmy zatem czym zajmuje się chirurg naczyniowy i czym należy kierować się poszukując doświadczonego specjalisty.

Chirurg naczyniowy zlikwiduje miażdżycę

Dzisiejsza chirurgia idzie do przodu i zapewnia wyleczenie nawet bardzo groźnych dolegliwości. Chirurg naczyniowy najczęściej wykonuje operacje dotyczące choroby zakrzepowej, tzw. stopy cukrzycowej oraz owrzodzeń żylnych, będących efektem powolnego narastania w naczyniach patogennych związków. Schorzenia tego typu pojawiają się z wiekiem oraz u osób lubiących używki i tzw. śmieciowe dania. Palenie papierosów, spożywanie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, brak ćwiczeń – to najwięksi wrogowie naszych żył.

Chirurg naczyniowy – wybierz dobrego fachowca

Pacjenci cierpiący na tętniaki aorty najczęściej kwalifikują się do zabiegów wykonywanych przy użyciu skomplikowanych metod. Najważniejsze techniki leczenia to chemoembolizacja i skleroterapia. Embolizację, czyli lecznicze zamknięcie przekroju naczynia stosuje się przy krwawieniu narządów. Bardzo pomocna jest też skleroterapia, przede wszystkim w usuwaniu widocznych naczyń krwionośnych. Chirurgia naczyniowa bazuje na bezpiecznych metodach, jednak zawsze weryfikujmy przede wszystkim specjalizację lekarza, który będzie wykonywał wszystkie czynności. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najbardziej prestiżowe kliniki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Szczecin i Wrocław.