Pracownia Wibroterapii w Krakowie już działa – zapraszają AWF i Vitberg

Szukasz szczegółowych wiadomości o marce Vitberg? Zajrzyj na https://youtube.com/watch?v=UjB6L8FIPG4

W 2018 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt powstał przy współudziale nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne i badania z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą przeprowadzania badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą się w niej też odbywać zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z zakresu odnowy psychosomatycznej, kosmetologii i fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, będą służyć również do powysiłkowej regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że aparaty Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

Do jakich badań przyczynią się aparaty marki Vitberg?

W najbliższych latach wyniki testów mogą pomóc w modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców wyczynowych. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii przeprowadzane będą badania z dziedziny fizjologii i biochemii. Analizie poddany zostanie wpływ terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty badań będą porównywane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z różnych stron świata.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]