Nie daj się zarazkom i bakteriom! Stosuj podkłady higieniczne

Potrzebujesz podkładów medycznych? Sprawdź verdeavis.pl.

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie znajdują się dosłownie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zarażenia panuje jednak w pomieszczeniach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia bezpośrednio dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego rodzaju salony spa, studia tatuażu, kliniki i szpitale czy gabinety kosmetyczne. By zmniejszyć zagrożenie transferu bakterii i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami z silikonu i preparatami dezynfekującymi są to również podkłady higieniczne.

Podkłady higieniczne – zastosowanie

Wiele chorobotwórczych grzybów i bakterii przenosi się poprzez kontakt skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez osoby zarażone. Żeby zmniejszyć ryzyko przenoszenia się bakterii w salonach i gabinetach urody, korzysta się z podkładów higienicznych. Z reguły są one wyprodukowane z celulozy lub podobnych tworzyw i są efektywną barierą dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je np. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – do stosowania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze większe ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych wywoływanych przez bakterie jest tam, gdzie z potencjalnie zabrudzoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się choroby zmniejszają jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest zalecane we wszystkich punktach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w placówkach oświaty, urzędach, biurach czy kinach.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]