Najlepsze metody wybielania zębów

Zdrowe i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – świetne rezultaty już po trzech zabiegach

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (soda oczyszczona, paski, pasty), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Lekarze szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne efekty już po 3 zabiegach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Potem przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest też właściwe dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście tonów, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.