Masz problemy z układem moczowym? Czas na wizytę u urologa!

Wejdź na https://tinyurl.com/ygq6lz5g, aby znaleźć informacje dotyczące urologa w Krakowie.

Wizyta u urologa wywołuje u sporej części pacjentów zakłopotanie. Schorzenia, jakimi zajmuje się urologia, postrzegane są jako niezmiernie krępujące, co powoduje, iż pacjenci, którzy odnotowali u siebie pewne objawy choroby, w szeregu przypadków zwlekają przez wiele miesięcy zanim postanowią udać się na wizytę u urologa. Niestety może to rodzić daleko idące następstwa dla układu moczowego.

Doświadczasz problemów z oddawaniem moczu? Umów się do lekarza urologa!

Urologia zajmuje się rozpoznaniem oraz leczeniem schorzeń żeńskiego układu moczowego, a u mężczyzn – układu moczowo-płciowego. Narządy tego układu są odpowiedzialne m.in. za produkcję hormonów czy usuwanie z ustroju zbędnych soli mineralnych oraz mocznika, który wytwarzany jest w wątrobie jako produkt uboczny rozpadu białek. O problemach z układem moczowym może alarmować masa różnorodnych symptomów, które nierzadko są lekceważone przez chorych w nadziei, iż same ustąpią. Na które w związku z tym oznaki powinno się zwrócić baczną uwagę i zareagować na nie natychmiastowym zapisaniem się na wizytę do urologa? Będą to zwłaszcza wszelkie zmiany związane z moczem, a więc obecność w nim ropy lub krwi, jego ciemniejsze zabarwienie bądź spienienie, ale również nieregularny strumień moczu, ból albo pieczenie przy jego oddawaniu, popuszczanie moczu bądź wydalanie jego zbyt małej ilości. Niektóre objawy bywają też mniej oczywiste, np. ból pleców bądź podbrzusza, nadciśnienie tętnicze oraz opuchnięcie stóp. Urolog zajmuje się również męskim układem płciowym, w związku z tym panowie powinni umówić się do niego kiedy doświadczają problemów związanych ze stulejką, z wytryskiem (np. gdy widoczna jest krew w nasieniu), utrzymaniem wzwodu czy gdy dostrzegą zmiany na prąciu lub jądrach. Warto także odnotować, że panowie po ukończeniu 40 roku życia powinni cyklicznie zgłaszać się na wizyty kontrolne, w celu zbadania prostaty.

Leczenie stulejki, cystoskopia i złożone zabiegi – codzienność dyżuru urologa – leczenie wodniaka jądra, wazektomia i skomplikowane zabiegi

Pacjenci zazwyczaj umawiają się do poradni urologa w celu uzyskania porady dotyczącej wazektomii, wykonania cystoskopii (czyli obrazowania wnętrza pęcherza moczowego), biopsji prostaty (pozwalającej na wykrycie nowotworu tego organu), jak również leczenia wodniaka jądra, stulejki bądź torbieli nerek. Urolodzy każdego dnia wykonują również wiele złożonych zabiegów, jak m.in. przezcewkowa resekcja guza pęcherza moczowego czy gruczołu sterczowego, laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego i plastyka miedniczek nerkowych.

Kontakt:
SCM Sp. z o.o. Prywatny Szpital Specjalistyczny
ul. Grzegórzecka 67C/U6
„Wiślane Tarasy”
31-559 Kraków

Tel.: +48 12 353 66 01
Mob.: +48 780 61 41 02
E-mail: [email protected]