Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Szczegółowe wiadomości na temat centrum oka. Przekonaj się!

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i częstokroć groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekta wzroku – metoda nieinwazyjna i bezpieczna

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do zakładania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie astygmatyzmu, dalekowzroczności, jaskry, jak również wielu innych schorzeń. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się dużą efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dopasuje właściwą metodę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym ekwipunkiem diagnostycznym, zatem mogą wykryć nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Ponadto okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą konieczną w diagnozowaniu stanów zapalnych, jaskry i innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi problemami, jak np. ciałem obcym w gałce ocznej lub pozbyciem się kaszaków.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]