Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Katar u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieodciągana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwój takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą może być dla malucha bardzo nieprzyjemne. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej złożone modele to odciągacze do odkurzacza lub zasilane własnym silniczkiem.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem odciągacza do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz wydzieliny jest łatwy w obsłudze i bardzo efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga flegmę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Można go kupić w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).