Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy doskwiera im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest tak ważne?

Zalegający katar może prowadzić do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, spływa po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar jest niebezpieczny dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można usuwać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to znacznie wydajniejszy sposób niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie uszkodzonej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza występuje w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).