Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Więcej o maszynie do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której intencją jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody urządzenie uciska kończynę, wspomagając tak cyrkulację limfy. Istnieje dużo zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także ogromnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Mnóstwo opcji zastosowania urządzeń do presoterapii przyczyniło się mocno do rozwoju tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki nowoczesnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Aparaty CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, więc bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. stany zapalne bądź zaburzenia rytmu serca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]