Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Wykonanie trawnika na działce nie przysporzy nam większych problemów – nawet, jeśli nasze praktyczne kwalifikacje nie są wystarczające. Trudności na pewno pojawią się niestety, jeżeli niezbędne okaże się zakładanie trawników o sporej powierzchni oraz zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład przed ważnymi obiektami, na placach miejscowości albo w okolicy przedszkoli. Takie trawniki powinny bowiem poradzić sobie z także naprawdę nasiloną eksploatacją i świetnie wyglądać. Zakładanie trawników dobrze więc zlecić specjalistom i zyskać pewność, iż rezultaty będą satysfakcjonujące. O czym więc powinniśmy wiedzieć przy wyborze firmy świadczącej tego typu usługi ogrodnicze?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa typy traw – z rolki oraz nasion. Wszystkie mają odmienne minusy i plusy. Te pierwsze stosowane są w szczególności podczas zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich zalety to przede wszystkim łatwy montaż (także na zboczach) oraz natychmiastowo zauważalne rezultaty, jak również wytrzymałość na wilgoć oraz niskie temperatury. Trawniki z nasion będą z kolei dużo tańsze od trawników z darni (dzięki czemu doskonale sprawdzają się w użyciu na dużych powierzchniach) oraz wymagają mniej skomplikowanej opieki.

Zakładanie trawników – jak znaleźć fachowców?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie sporych trawników w ważnych miejscach wymaga dużej wiedzy oraz wykorzystania odpowiednich maszyn (na przykład agregatorów lub spychaczy) oraz materiałów. Z tego względu zanim wybierzemy usługi danej firmy, staranie przemyślmy wszystkie plusy i minusy. Koniecznie sprawdźmy, jakim sprzętem dysponują jej pracownicy oraz czy mają odpowiednie kwalifikacje. Trafionym rozwiązaniem okaże się również wyszukanie opinii dotyczących ekipy w sieci – być może ustrzeżemy się dzięki temu niemiłych pomyłek.