Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Na maxgruz.pl zamówisz wywóz starych mebli Kraków

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnych powodów. Zazwyczaj przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na strych lub do piwnicy, by nie zajmowały miejsca w domu. Problem jednakże w tym, iż po wielu miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że normalne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, będących przesłanką do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy kupujemy zaniedbany dom bądź otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy oraz mieszkania.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Odpady takie jak sprzęt RTV i AGD, połamane panele podłogowe lub ścienne, części ram okien czy połamane meble nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Chcąc się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym samochodem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko oferują też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów podług surowca, z którego były wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, opiera się zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do złożenia kolejnych biurek, stołów albo półek.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]