Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Wejdź na http://brabis.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich właściciele nie zawsze są gotowi prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Należy także napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy kierować się tylko jego cenami – nadzwyczaj niskie koszty usług z reguły zwiastują ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie delegacji.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]