Urządzenia do zwiedzania dla muzeów i wystaw

Wizyta w muzeum może zyskać zupełnie nowy wymiar, jeśli skorzystamy z audio zwiedzania. Warto więc zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zagwarantuje zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Czym są audioprzewodniki?

Audioprzewodniki dla muzeów to proste w użyciu przenośne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę otrzymuje w czasie rzeczywistym wiele ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audiowycieczek łączy wysoka funkcjonalność i nieskomplikowany sposób obsługi. Zapewne dla większości osób odwiedzających muzea doświadczanie ekspozycji we własnym tempie przy równoczesnym słuchaniu narracji o oglądanych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb danego muzeum, a także samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia duża grupa nastolatków, wycieczka seniorów czy rodzina z dziećmi – właściwe dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

W sprzedaży dostępne są najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych kierowników muzeów problematyczny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia nietuzinkowego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest także dostępność treści w językach obcych. Przykładowo, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w wielu językach.