Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Jeżeli chcesz zlecić usuwanie wirusów z WordPressa, zajrzyj na wpmagus.pl

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość stron oraz sklepów internetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się już na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony, nieodzowne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?

Nie możesz zalogować się na witrynę? Treści zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może witryna internetowa wysyła wiadomości-śmieci? To jedynie kilka z możliwych oznak wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich przypadkach konieczne jest bezzwłoczne działanie w celu usunięcia powodu infekcji i przywrócenia witryny do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj przekracza umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich należy zlecić profesjonalistom od tego rodzaju działań.

Usuwanie malware ze strony internetowej – wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony

Specjaliści podejmujący się usuwania malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują dokładny przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeżeli długookresowe zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do listy wykluczeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć również konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Naprawa wszystkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, że podobny przypadek nie powtórzy się za kilka miesięcy, stąd kluczowe jest okresowe aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]