To projekty budowlane muszą zawierać

Znajdź fachowców, którzy przygotują projekty budowlane Kraków

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Powinniśmy jednak wiedzieć, że nie będzie to proste wyzwanie, a szczególne problemy wiążą się z załatwieniem różnych oficjalnych spraw. W pierwszej kolejności należy postarać się o pozwolenie na budowę – a będzie zatwierdzone, jeśli okażemy projekt budowlany. Dokument musi zostać opracowany przez architekta, a jego zawartość ustalają odpowiednie przepisy. Co zatem musi być w nim zawarte? Zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Projekty budowlane – wymogi

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę i zawierać układ starszych i planowanych obiektów oraz instalacji energetycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się także dane o miejscu składowania śmieci, rozmieszczeniu zieleni i płocie. Projekty budowlane powinny też posiadać projekty wznoszonych obiektów i nierzadko również oświadczenia firm dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych przypadkach konieczne okaże się również załączenie wyników badań gleby.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak wcześniej napisaliśmy, projekty budowlane będą niezbędne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że każda budowa musi odbywać się według strategii określonej w owym projekcie, zaś wszystkie niedopatrzenia mogą stać się przyczyną jej nieodebrania.

Kontakt:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]