Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien Warszawa - dalsze informacje o tej usłudze odnajdziesz w tym miejscu.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – by właściwie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to istotne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednak także zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje kłopoty z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]