Poręcze ze stali nierdzewnej – wytrzymałe i odporne na korozję

Stal nierdzewna jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów, a to w głównej mierze dzięki jej cechom. Właściwy dobór składników stopu sprawia, iż wykonane z niej akcesoria nie są podatne na rdzę, dlatego można ich stosować przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, jak również tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W połączeniu z jej eleganckim wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej doskonały budulec do produkcji detali mebli i różnego rodzaju poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – znakomite w wilgotnym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły dużą popularność – można dostrzec je zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach publicznych. Cechy tego materiału okazują się szczególnie ważne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie korodują one nawet w nadzwyczaj zawilgotniałym otoczeniu, tym samym nie potrzebują częstej konserwacji i na długo zatrzymują swój atrakcyjny wygląd. To właśnie dzięki niemu doskonale łączą się z nowoczesnym designem. Znakomicie prezentują się w towarzystwie przeszkleń, ozdobnego betonu oraz drewnianych elewacji.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun i basenów

Stal nierdzewna to doskonały materiał do produkowania poręczy stosowanych we wnętrzach nieruchomości – przede wszystkim tych urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Osoby, które postawią na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie też ich błyskawiczne mycie niewymagające wykorzystania profesjonalnych preparatów oraz prostotę ich pielęgnacji. Odporność na korozję powoduje prócz tego, że z tego stopu można wykonywać mocne i eleganckie drabinki do basenów czy uchwyty do saun oraz łazienek przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.