opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Opieka nad grobami

Oblicze grobów zmarłych krewnych jest świadectwem naszej pamięci. Często jednak nie mamy czasu, by się nimi zaopiekować – także, jeśli nagrobki położone są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Prawdziwe problemy stają się naszym udziałem natomiast, kiedy naszych bliskich pochowaliśmy w miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że groby są skazane na to, by pozostać brudne – świetnym wyjściem okaże się wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Popularność opieki nad grobami – dlaczego tak popularna?

Na taką usługę decydują się nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze firm łatwo spotkać również osoby schorowane, które na sprzątanie grobów swoich bliskich po prostu nie mają siły. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami często oferują również inne usługi, czyli montaż siedzeń lub pomoc w załatwieniu najtrudniejszych formalności lub korekty napisów.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Stawki, jakie trzeba opłacić pracownikom czuwającym nad pomnikami naszych krewnych są naprawdę różne. Zależą w szczególności od zakresu usług – jeśli wybieramy jedynie jednorazowe sprzątanie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu zł. Gdy jednak chcielibyśmy, by firma sprzątała grób co trzydzieści dni, musimy liczyć się z kosztem nawet czterystu zł rocznie. Pamiętajmy, iż stawki zależne są także od wielkości grobów, zaś najbardziej kosztowne będzie utrzymanie familijnych grobowców.

Kontakt:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]