Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najczęstsze awarie lodówek to zwłaszcza zbyt małe temperatury, dokuczliwy hałas oraz nieszczelność. Co istotne, takie awarie czasem wynikają po prostu z nieprawidłowego położenia – wówczas wystarczy jedynie przenieść urządzenie. Kiedy jednak źródło awarii jest efektem eksploatacji podzespołów, konieczna okaże się wizyta w warsztacie. Ile na nią wydamy? W jakich przypadkach naprawa lodówek będzie dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – co się psuje?

Szczególnie zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są motor o sprężarka. Często ich źródłem jest niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem. Do środka nie powinniśmy wszak wkładać potraw ciepłych, a otwierając ją powinniśmy pamiętać o tym, aby zamknąć drzwiczki. Jeśli idzie o lodówki dla handlu, warto wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt mała efektywność silnika wpływa także na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, że w przypadku stwierdzenia usterki nie należy serwisować lodówki samodzielnie. Znacznie słuszniej zrobimy zlecając to fachowcom, zyskując tak gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – wydatki

Koszty naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od rodzaju usterki. Inną stawkę zapłacimy za wymianę gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za naprawę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na fakt, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny serwisu mogą być większe. Zazwyczaj jednak koszt naprawy popularnych usterek jest zdecydowanie niższy niż kupno nowego sprzętu.