Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien PCV. Skieruj się w to miejsce

Na samopoczucie lokatorów w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i mrozem, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie potencjalne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]