Księgowość w biurze rachunkowym – czy warto zlecać?

Rozliczenia z US mogą dla części biznesmenów stać się źródłem sporych problemów. Aby poradzić sobie z tym bez ryzyka dotkliwych często kar finansowych, niezbędne okażą się fachowe umiejętności – a tych nie posiada większość biznesmenów. Jeśli zatem niewiele umiemy w sprawach fiskalnych, najlepszym pomysłem będzie zlecenie ich fachowcom. Duże przedsiębiorstwa zazwyczaj angażują etatowych księgowych, jednak to wyjście bywa zbyt kosztowne dla niewielkich firm. Ich szefowie słusznie postąpią rozpoczynając współpracę z profesjonalnym biurem księgowym. Jak więc znaleźć firmę świadczącą najlepsze usługi księgowe? O czym musimy wiedzieć, by uniknąć przykrych pomyłek?

Usługi księgowe – co obejmują?

Usługi księgowe oferowane przez profesjonalne biura rachunkowe zapewniają bezproblemowe funkcjonowanie firmy na różnych płaszczyznach. Dzięki nim bez obaw rozliczymy się z zatrudnionymi, bez błędów stwierdzając, jakie jest należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak napisaliśmy na początku, unikniemy też trudności z urzędem skarbowym oraz możliwych kar finansowych. Dobrze też zaznaczyć, iż usługi dobrych biur pozwalają także na łatwe uzyskanie europejskich dotacji – między innymi dla pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych.

Usługi księgowe – jakie okażą się odpowiednie?

Wspomniane zyski staną się jednak dostępne dla nas tylko wtedy, kiedy znajdziemy odpowiednie biuro rachunkowe. Jak się z tym uporać? Najwięcej powie nam na ten temat fakt, czy konkretne biuro ma certyfikat wydawany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, że prowadzona przez nie księgowość za każdym razem będzie wysokiej jakości. Dobrze również wybrać usługi księgowe tych firm, które wykupiły polisę OC – w przypadku błędów ewentualne sankcje będą uregulowane z otrzymanych w ten sposób środków.

Kontakt:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]