Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Prace w ogrodzie,sprzątanie strychu albo piwnicy, budowa lub przebudowa domu, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najrozsądniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to również najlepsza metoda na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, parkingów, boisk czy dróg wewnętrznych.