Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie wszystkie choroby uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w razie konieczności wykonania sztucznych zębów czy koron, znacznych uszkodzeń uzębienia, uszkodzonych dziąseł oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju nowotworów lub owrzodzeń. Które metody bywają zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, by leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej nowotworów czy narośli – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma również atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do chorych – dużo mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy na przykład w internecie lub wśród bliskich.