Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty lokalu na chrzciny w Krakowie!

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą wielką familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzona pociecha, wobec tego troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było doskonałe. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli na imprezę zaprasza się sporą grupę bliskich i znajomych. W tym artykule znajdziesz garść wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Przygotowanie chrztu – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojej obecności

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się od razu po narodzinach dziecka, nieraz wręcz tego samego dnia, ze względu na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeistoczył się w znaczący dzień nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, stąd też jest planowany na ogół do roku po jego narodzinach. Umożliwia to wnikliwe przemyślenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd, jak również ojca i matki chrzestnych. Umawiając z parafią dzień chrztu powinno się uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich obiadu i noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z rozmaitych krańców kraju. W wysłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest potrzebne do określenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie bójmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście zwykle kupują zabawki, jednak rodzicom lepiej posłużą użyteczne prezenty, jak przykładowo kocyki dla dziecka, fotelik samochodowy albo ubranka.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców malucha, więc nie wszyscy obecni podczas mszy w kościele byli zapraszani na uroczystą imprezę. Dziś wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców to już norma. Analizując propozycje lokali, w których można urządzać chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują ślicznie przystrojone pomieszczenia, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje menu współgrające z charakterem wydarzenia oraz który zapewni umiejętną obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia zaplanowana jest na okres letni, zalecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast nudzić się przy stoliku mogą wybiegać się pośród zieleni. Istotny jest również taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu albo zarezerwowanego noclegu.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]