Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile odpowiednio o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się dużą trwałością. Jego ogromną zaletą jest także to, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów?

Zróżnicowanie materiałów, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane głównie w miejsce tylnych zębów.