Implantologia – co warto wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, żeby używać protez. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz też mają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować zimne okłady, zaś od razu po operacji – unikać alkoholu, palenia tytoniu i gorących potraw. Istotne jest także stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują opuchliznę i dyskomfort.

Implantologia – któremu lekarzowi zlecić?

Implantologia wywiera spory wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne jest to, aby wybrać właściwego specjalistę. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem i korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy ważne informacje.