Implant zęba – jak przebiega zabieg jego wszczepienia?

Najlepszą metodą na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Zdają egzamin zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku jednego zęba. Ich głównymi zaletami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny, a dokładniej jego ceramiczna korona, wygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Ich zakładanie jest też mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy czy mostu – nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębów – jak przebiega ich zakładanie?

proces wszczepienia implantów zębowych zaczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Równie istotne jest także stosowne nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. W następnej kolejności stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. Umożliwia to dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się umiejętnościami i wyczuciem. Precyzja ważna jest również przy umieszczeniu implantu zębowego w łożu. Kiedy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a leki znieczulające

Myśl o założeniu implantu zębowego rodzi u wielu osób strach przed potencjalnym dotkliwym bólem doświadczanym podczas zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście lęk ten jest zupełnie bezpodstawny. Nowoczesna implantologia korzysta z niezwykle efektywnych leków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie wrażliwi na ból mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które całkiem wyeliminuje problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.