Hosting SSD dla firm – szybkość ma znaczenie

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować dobry hosting dla firm?

Hosting internetowy – postaw na prędkość oraz bezpieczeństwo

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, szybki, pewny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy likwidacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (w chmurze, VPS, dedykowany, albo współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się niezawodny hosting dla firm?

W przypadku hostingu internetowego nie warto skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe przeważnie charakteryzują się niewystarczającą jakością, a częstokroć zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Istotne, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była też stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni winny panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana regularnie.