Estetyczne i odporne na korozję wyroby ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna ma wiele istotnych cech powodujących, że jest stosowana w szerokim zakresie. Jej kluczowa zaleta to z oczywiście odporność na utlenianie się, która nie tylko gwarantuje wytrzymałość wykonanych z niej elementów, ale również umożliwia im styczność z wilgotnymi materiałami oraz płynami. Poza tym stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co znaczy, iż nie wchodzi w reakcje z substancjami o kwasowym odczynie, a spis jej plusów uzupełnia nieporowata powierzchnia uniemożliwiająca rozwój mikroorganizmów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży kosmetycznej i spożywczej

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne i Równowaga chemiczna sprawiają, że stal nierdzewna to perfekcyjny materiał dla przemysłu spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są chętnie używane przez fabryki przetwórstwa, które używają ich w procesie wytwarzania, a później przechowywania artykułów spożywczych. W browarach oraz piekarniach wyroby ze stali nierdzewnej wykorzystuje się w jako zbiorniki fermentacyjne. Stop ten jest także wykorzystywany chętnie w przemyśle kosmetycznym i przez firmy działające w sektorze pozyskiwania i dystrybucji rozpuszczalników, paliw i pozostałych preparatów chemicznych.

Wyroby ze stali nierdzewnej – niezastąpione w budownictwie

Wytrzymałość na niesprzyjające warunki atmosferyczne (wilgoć, skrajne temperatury czy kwaśne deszcze) powoduje, że wyroby ze stali nierdzewnej doskonale nadają się użytku w warunkach zewnętrznych (przykładowo jako elementy balkonowe) oraz na pływalniach (mowa o drabinkach i poręczach). Ze względu na przyciągający wzrok wygląd, jednakowo dobrze prezentują się również wewnątrz obiektów budowlanych – między innymi na klatkach schodowych. Ponadto sterylność stali nierdzewnej daje możliwość używania jej w gabinetach lekarskich i ambulatoriach.