Cena druku 3D – od czego zależy?

Drukowanie 3D cena. Uzyskaj więcej informacji na https://bit.ly/3mDnxX6.

Opcja zlecenia wydruku 3D dowolnego prototypu, makiety oraz podzespołów z tworzyw sztucznych zdecydowanie obniża nakłady finansowe ponoszone przez wiele firm. O ile zamierzeniem przedsiębiorstwa jest stała produkcja, w większości wypadków decyduje się ono na kupno drukarek 3D oraz przyjęcie do pracy obsługujących je ekspertów. Z kolei jeżeli potrzeba opracowania modelu 3D jest okazjonalna czy też w grę wchodzi produkcja wyrobu o niewielkim nakładzie, tańszym rozwiązaniem jest zamówienie druku w firmie zewnętrznej. W takich przypadkach przy planowaniu przedsięwzięcia pojawia się nie raz pytanie: jak obliczyć cenę wydruku 3D?

Co wpływa na cenę wydruku 3D?

Na końcową cenę wydruku 3D ma wpływ kilka czynników. Zlecający wydruk 3D nie zawsze posiada przygotowany do druku plik w poprawnym formacie (czyli STL albo STEP), na bazie którego można wstępnie obliczyć koszt realizacji zlecenia. Nierzadko firma zlecająca przygotowuje zaledwie szkic projektowy lub prototyp. To sprawia, iż cena druku 3D jest odpowiednio wyższa z powodu konieczności przygotowania cyfrowego modelu z rzeczywistego obiektu z użyciem skanera 3D, ewentualnie przeniesienia szkicu technicznego do pliku CAD. Kolejne czynniki znamiennie wpływające na końcowy koszt wydruku to, oczywiście, wybór samej technologii druku, a także tworzyw, z których wykonany będzie produkt. Nie bez wpływu jest także to, jakie będzie zużycie materiału (zależy to głównie od tego, czy wydruk będzie miał procentowe czy całkowite wypełnienie i od jego wielkości) oraz czy wydrukowany przedmiot będzie wymagał dodatkowej obróbki (np. wygładzenia lub impregnacji).

Chcesz wyliczyć cenę wydruku 3D? Wypełnij kwestionariusz zleceniobiorcy

Nie można jednoznacznie skalkulować ceny druku 3D bez wcześniejszego kontaktu z podmiotem, u którego planujemy zrealizować to zlecenie. W tym celu wypada wysłać jej plik do ewaluacji albo, jeżeli go nie mamy, skorzystać z kwestionariusza i starannie przedstawić specyfikę zamówienia. Wycena druku 3D wykonywana przez firmę CADXPERT jest bezpłatna. Eksperci CADXPERT służą także poradą odnośnie wyboru materiału i technologii druku.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]