Auto do ślubu – do kościoła z własnym kierowcą

Niewątpliwie nadzwyczaj kluczowym sprawą w życiu każdego z nas jest ślub. Wszystko powinno być w tym dniu idealnie przygotowane – nic nie może sprawić zawodu. Dzień ślubu musi być zwykle dopracowany w najmniejszym detalu. Istotnym elementem jego oprawy jest auto, którym państwo młodzi pojadą na uroczystość zaślubin – jest ono synonimem ekskluzywności.

Samochód do ślubu – droga do kościoła dawniej i dziś

Współcześnie przyjętym zwyczajem jest, aby nowożeńcy przebyli drogę na uroczystość autem. Kiedyś był to wóz zaprzężony w dwa przystrojone wierzchowce. Jednak wraz z nastaniem rewolucji przemysłowej wierzchowce zostały wyparte przez auta. Samochód do ślubu jest elementem, który winien zostać zapamiętany przez zgromadzonych uczestników uroczystości. Jednak oprócz oczekiwanej, iście królewskiej oprawy, samochód jest po prostu szybką metodą dotarcia na ślub. Tym bardziej teraz, kiedy to nie przemieszczamy się już tylko w granicy małego terenu zamieszkania, ale często przemierzamy przed ceremonią wiele kilometrów – wszak w dzisiejszych czasach droga z kościoła do lokalu weselnego wiedzie zwykle przez fotograficzne studio.

Jaki samochód do ślubu wybrać? Może Mercedes?

Na wybór wyśnionego pojazdu mogą mieć wpływ moda oraz indywidualne upodobania. Przeważnie większość wstępujących w związek małżeński preferuje auta z aktualnej oferty obecnych od lat na motoryzacyjnym rynku marek, np. Mercedesa. W palecie usług przewozowych kierowanych do nowożeńców odnajdziemy zarówno auta z aktualnej oferty salonów, jak również te retro. Nowożeńcy najczęściej decydują się nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w stonowanej, eleganckiej czarnym kolorze. Całość musi stanowić idealną harmonię, dlatego wytworne wnętrza ze skóry nie są rzadkością. Wypożyczalnie aut do ślubu oferują nowożeńcom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która poprowadzi samochód jest też gwarantem powodzenia naszej uroczystości. Zatem mile widziany jest profesjonalny kierowca, który bez opóźnień dowiezie nas do celu, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.