Idealnie dopasowane podłoża ogrodnicze

Zakładanie ogrodów wymaga stosowania specjalistycznych podłoży, które pozwolą osiągnąć najlepsze rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich uprawiać?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź odczyn PH

Zainwestowanie w specjalistyczne podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować zachwycające rośliny, dlatego niezwykle istotne jest dobranie wysokiej jakości produktów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie wyrosła bujna roślinność, odporna na negatywne warunki zewnętrzne? W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów produktów ogrodniczych, które zapewnią maksymalne rezultaty. Niektóre typy roślin wymagają szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie różnych rodzajów minerałów. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. materiały sztuczne, ziemia liściowa, torf, keramzyt. Ziemie różnią się od siebie odczynem PH, zawartością próchnicy i właściwościami chemicznymi.

Podłoża ogrodnicze – jakie substraty na spadzisty dach?

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest współcześnie szalenie modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki roślin, musisz zastosować odpowiedni substrat. W sprzedaży znajdziesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać również drzewa. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. Natomiast podłoża ekstensywne są stworzone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak zioła, smagliczki i rozchodniki. Chcesz hodować rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo skośnych dachach.