Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Szukasz pełnej oferty wycieczki w Alpy Austriackie? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Pasjonaci gór, którzy poznali już z każdej strony wszystkie marszruty w w Karpatach, w Sudetach oraz w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają szukać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne europejskie góry. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim w Europie, który obejmuje swoim obszarem parę krajów, między innymi Austrię, Włochy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne szczyty, o których pokonaniu fantazjują wspinacze z całego świata, to na przykład Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo oraz Aiguille du Dru. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wyprawy w Alpy oferują rodzimi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka ciekawych propozycji adresowanych do entuzjastów gór o różnorodnym stopniu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już należyte umiejętności narciarskie i posiadają odpowiednią wydolność fizyczną, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na zdobycie wiedzy, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu opanowanie podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowanym atutem takich wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, zazwyczaj kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę instruktorów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]