atrakcje w małopolsce, piękne miejsca w małopolsce

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, toteż często trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis stworzony specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której prędko wyszukają schroniska młodzieżowe, hotele i motele, Centra Informacji Turystycznej, a także zabytki i galerie zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi trasy rowerowe, zamek na Wawelu oraz piękno małopolskiego folkloru.

Przydatne rozmówki i lista konsulatów – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych górskich miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Wyjątkowo pomocny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego