Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Oferta kursu górskiego w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Góry są urzekające, a zarazem niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a w szczególności w miesiącach, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania wybrały się na wycieczkę trasą powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy uwielbiają góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z asekuracji, survivalu i chodzenia w rakach

Najlepszym sposobem, żeby nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, używania czekanu, autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które okazują się konieczne w razie rozmaitych niespodziewanych zdarzeń. Kurs omawia dodatkowo reguły poprawnego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnie doświadczenie jako organizator wypraw w pasma górskie całego świata. Kursy odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają pięciu- osób. Dzięki temu przyswajanie wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]