Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Sprawdź, gdzie zamówić baseny, wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to także wielka przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa lub pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Efektownie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa też ogród czy halę basenową. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Tego typu akcesoriów jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Kontakt:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]