Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Znajdź akcesoria szalunkowe na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Rasto czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]