Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Na domygoralskie.com/realizacje.html zlecisz przygotowanie projektów domów z bali fachowcowi.

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez domy murowane. Obecnie jednak zauważyć możemy to, iż zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Oczywiście nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością wygląd – dopasowują się zarówno do willowej, jak i rustykalnej architektury. Ważne jest również to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wznoszone wyłącznie z naturalnych materiałów. Drewno może też pochłaniać promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy wydajniej się wysypiają i dbają o swoje płuca.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są oczywiście budynki przypominające tatrzańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, zaś styl ich zdobienia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym guście. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – między innymi elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, kiedy zamierzamy wznieść je poza Podhalem.

Projekty domów góralskich – jak znaleźć architekta?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl którego jest wzniesiony. Dlatego stawiając na takie rozwiązanie, dobrze obejrzeć wcześniejsze projekty architekta i dowiedzieć się, co sądzą o nim wcześniejsi klienci. Istotne jest, aby w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zlecenie będzie dobrze zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze warto też sprawdzić się, czy architekt działa z ekipą, która wzniesie dom – w ten sposób inwestycja skończy się szybciej.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]