Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Jeśli chcesz zamówić okna skrzynkowe drewniane, powinieneś odwiedzić tę stronę

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z wiekowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je możemy w starych kamienicach, wiejskich chałupach lub dworkach. Dziś są one wytwarzane przede wszystkim z myślą o założeniu w takich budynkach, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Należy jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej montowane są także we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż obecne modele są równie wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często podzielone są na cztery części – dwa górne, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i kiedyś służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w obiektach zabytkowych – chociażby domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, muszą być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najczęściej sięgano po sosnę oraz dąb, jednak ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się bowiem znacznie bardziej odporne na wpływ wilgoci, wiatru oraz ekstremalnych temperatur.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]