Okna drewniane – z jakich gatunków?

Okna drewniane producenci. Więcej szczegółów na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wybieranym rodzajem okien. Potem były wyparte przez te wyprodukowane z plastiku, jednak obecnie na powrót doceniamy ich atuty. Odpowiednio wykonane i konserwowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć znacznie więcej lat niż okna z PCV, przy czym ich zakup pochłonie podobną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie będzie konieczne – niekiedy po prostu nie sposób zdecydować się na jeden z nowszych typów. W jakich sytuacjach zatem należy ich użyć? Z czego są robione?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wybranych rodzajów drewna. W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na wodę i słońce, wytwórcy okien nierzadko sięgają po drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, jednak powinniśmy zdać sobie sprawę, iż potrzebują mniej intensywnych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla większości klientów ich dobrą stroną będzie także to, iż często prezentują się bardziej interesująco niż modele wyprodukowane z krajowych rodzajów drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki wyrobów z PCV – będą od nich mniej kosztowne, zaś sprawują się równie dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są też wykorzystywane do rewitalizacji zabytkowych budynków. Użycie pozostałych surowców może wszak skutkować trudnościami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi również wysokimi mandatami.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]