Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Sprawdź, gdzie nabyć sklejkę Kraków, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić obiekty ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]