Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Potrzebujesz domów z drewna Kraków? Wejdź na domygoralskie.com.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór oraz swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, mających alergię oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]