Drzwi i okna aluminiowe – nie tylko dla biurowców i banków

Sprawdź, gdzie kupić okna aluminiowe z Niepołomic.

Aluminium to metal bardzo popularny w budownictwie, z którego często produkuje się drzwi i okna, stanowiące alternatywę dla stolarki drewnianej lub tej z PVC. Dotąd okna oraz drzwi z aluminium zwykle spotykane były w sklepach, w budynkach użyteczności publicznej oraz w biurowcach, jednak w ostatnich latach montuje się je też w domkach prywatnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Okna i drzwi aluminiowe – stabilna i trwała stolarka

Stolarka aluminiowa jest niezastąpiona, w przypadku budowy wielkoformatowych obiektów. To dlatego jest tak chętnie wybierana przez architektów biurowców – umożliwia wzniesienie obiektów, w których przeszklenia są pokaźną część fasady. Ten styl budownictwa przyjął się później w budownictwie indywidualnym – w ostatnim czasie popularność zyskują nowoczesne domki jednorodzinne, w których wykorzystuje się drzwi i okna aluminiowe do konstrukcji przeszklonych ścian. Dzięki temu do wnętrz dociera więcej światła słonecznego, a mieszkańcy mogą napawać się widokiem okalającego dom ogrodu.

Kluczowymi zaletami budulca jakim jest aluminium jest jego wysoka odporność na utlenianie oraz oddziaływanie promieniowania UV i wilgoci, jak również jego plastyczność i lekkość. Pozwala to budować duże, stabilne ramy dla powierzchni szklanych, nierzadko o stosunkowo nieszablonowych kształtach. Wypada podkreślić, iż nowoczesne wyroby stolarki z aluminium charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom – nie tylko systemy okienno-drzwiowe i przesuwane

Polski producent drzwi i okien aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, działa na rynku od przeszło 20 lat. Oferta firmy jest niezwykle bogata. To między innymi systemy okienno-drzwiowe, fasadowe oraz harmonijkowe. W ofercie spółki MTS Dom dostępne są też systemy dodatkowe, jak konstrukcje nośne balustrad albo ramowe konstrukcje wypełnione siatką, montowane na oknach, witrynach i drzwiach, które stanowią zaporę chroniącą wnętrze przed owadami. Produkty MTS Dom dostępne są w bogatej gamie barw, m.in. w palecie RAL i w kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych, więc bez trudu można dopasować odpowiedni kolor produktu do danego projektu.

Kontakt:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]